دیدار خانواده های زندانیان سیاسی با آیت الله العظمی بیات زنجانی

بسم الله الرحمن الرحیم

25

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی با حضور در دفتر حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی(مدظله العالی) با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

مرجع عالیقدر در این دیدار که همزمان با شب تاسوعای حسینی(ع) انجام شد، پس از شنیدن سخنان سرکار خانم ملکی همسر جناب آقای نوری‌زاد و نیز سرکار خانم محتشمی‌پور همسر جناب آقای تاج‌زاده، ضمن اشاره به نادرست بودن وضعیت کنونی برخورد با زندانیان سیاسی، اشاره فرمودند: اگر به تاریخ اسلام مراجعه کنیم، خواهیم دید که در دوران خلافت پنج سالۀ مولی الموحدین(ع)، حتی یک زندانی سیاسی وجود نداشته است.

معظمٌ‌له افزودند: البته وضعیت دوران ما با دوران حضرت امیر(ع) قابل قیاس نیست چرا که افرادی در زندان هستند که جرمشان صرفاً انتقاد است و این در حالی است که امام(ع)، جامعه‌ای را که در آن نقد وجود ندارد، جامعۀ مرده می‌داند.

ایشان با اشاره به الزام تعامل بین این خانواده‌ها و برخی نهادهای نظارتی بالأخص مجلس شورای اسلامی، افزودند: ندای مظلومیت خود و عزیزان در بندتان را به گوش همه برسانید چرا که حداقل فایدۀ این کار، این است که حجت بر قانونگذاران و نمایندگان تمام می‌شود و فردای قیامت عذری برای شانه خالی کردن از زیر بار مسوولیتی که شما بر دوش آنان گذاشته‌اید، باقی نمی‌ماند.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به اعتصاب غذای جمعی از زندانیان سیاسی فرمودند: می‌دانم که قصد برخی از این عزیزان از اعتصاب غذا، رساندن ندای مظلومیتشان به بیرون از زندان است ولی باید بدانند که این کار، بیش از هم به جامعه ضربه می‌زند چون که جامعه به حضور این عزیزان نیاز دارد و باید این اعتصاب را بشکنند.

حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی(مدظله العالی) در پایان این دیدار فرمودند: به خدا توکل کنید و با تأسّی به معصومین(ع) خصوصاً حضرت امام حسین بن علی(ع) که این روزها به آن حضرت اختصاص دارد، حرکت نهی از منکر خود را ادامه دهید و بدانید که ندای مظلومیت شما، تا عرش خداوند می‌رسد و خداوند بهترین شنوا برای ندای مظلومیت عزیزان شماست.

پایان خبر./