پیام مرجع عالیقدر در پی بی حرمتی وهابیت ۱۳۸۶/۰۵/۰۴

بسم الله الرّحمن الرّحیم

در دورانی هستیم که همۀ زورگویان و ظالمان و جباران عالم به صورت متّفق و مشخص دین اسلام و اصول و ارکان آن را نشانه رفته‌اند و با کمال وقاحت، مسلّمات دین خاتم را مورد استهزاء و نفی و طرد قرار می‌دهند؛ به بهانه‌های واهی و مغالطه‌آمیز، از جمله تحت عنوان مبارزه با تروریزم  به دو کشور مسلمان افغانستان و عراق وارد شده و آنها را تحت اشغال خود درآورده‌اند. با طراحی خاورمیانۀ بزرگ به دنبال اشغال و نفوذ در دیگر کشورهای اسلامی هستند و نیروهای جوان و مقاوم مسلمان را تحت فشارهای روانی و مادی و تهاجمات نظامی  قرار داده و می‌خواهند هیمنه و قدرت آن را بشکنند و به صورت انسانهایی تسلیم و بی‌تفاوت درآوردند.

آیا انتظار نمی‌رفت که همۀ امت اسلامی به صورت ید واحده، متحد و منسجم با تکیه بر نصوص قرآنی و سیرۀ نبوی(ص) و با الهام گرفتن از مجاهدان صدر اسلام و خیبریان و فاتحان خندق و حنین از اختلاف و تفرق و تشتت بپرهیزند و با اعتصام به حبل متین الهی در صفی واحد همانند بنیانی مرصوص ایستادگی کنند و در اعتلای کلمۀ الله بکوشند؟ آیا انتظار این نبود که علمای دنیای اسلام که رسالت حفاظت از اسلام نبوی(ص) و احکام و دستورات قرآن کریم را بر عهده دارند در این مسیر هادیان مردم و امت اسلام گردند و در این جهت رهبری خود را به نحو احسن انجام دهند؟ آیا آنان برای هدایت و ارشاد مردم و حفظ وحدت امت اسلام و مقابله با عوامل اختلاف مکلّف نیستند؟ آیا امروز جدا کردن پیروان راستین ثقلین، قرآن و عترت گرامی رسول خدا(ص) و تکفیر آنها توسط تعدادی از مدعیان فقه و علم حدیث، تحت هر عنوانی که باشد، و ایجاد اختلاف در میان امت اسلام، خیانت به قرآن و رسول خدا(ص) نیست؟ آیا این نوع اظهار نظرها و صدور فتاوا، ریختن آب به آسیاب کافران و مشرکان و معاندان اسلام به شمار نمی‌رود؟

آیا حاکمان سیاسی عربستان از عواقب این نوع تفکرات افراطی و تند و غیرمنطقی که مخالف با آراء و افکار تمام بزرگان فقهی و حدیثی و تفسیری و کلامی مذاهب چهارگانۀ اهل سنت و مذهب حقّۀ جعفریه(ع) است، نگران نیستند؟ آیا سکوت در برابر این نوع تفکرات را در راستای حمایت از تروریزم نمی‌دانند؟ آیا با این سکوتشان این کشور را در برابر کل  مردم جهان که این تفکرات را ضد اخلاق و اندیشه و آزادی و منطق می‌دانند، قرار نمی‌دهند؟

اینجانب به عنوان یک طلبۀ مسلمان به این افراد هشدار می‌دهم که بیش از این با حقد و کینۀ اسلاف خودتان نسبت به اهل بیت(علیهم‌السلام) طغیان نکنید و از عواقب دشمنی با اهل بیت(علیهم‌السلام) که دشمنی با رسول خدا و خود خداست بپرهیزید. در صورتی‌که شما مأمورید اهل بیت را که ذی‌القربی هستند مورد مودّت قرار دهید. به دولت عربستان هم هشدار می‌دهم که با سکوت معنادار در برابر این انسانهای متعصب و تند و مروّج افکار تروریستی و خارجی‌گری از عواقب این موضوع بپرهیزید، وگرنه این آتش دامان حاکمیت آل‌سعود را هم خواهد گرفت و این تفکر جای امنی برای کسی و جریانی بر جای نخواهد گذاشت.

والسلام

اسدالله بیات زنجانی

۱۱رجب المرجب ۱۴۲۸

۴مرداد ۱۳۸۶