دیدار دکتر اکرمی و جمعی از اعضای انجمن اسلامی معلمان

دکتر سید کاظم اکرمی وزیر اسبق آموزش و پرورش همراه با جمعی از اعضای انجمن اسلامی معلمان، با حضور در دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی(مدظله العالی)، با معظم له دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که غروب دوشنبه چهاردهم اردیبهشت ماه انجام شد مرجع عالیقدر به ذکر خاطرات مشترک با دکتر اکرمی پرداختند و از ایشان به عنوان یکی از مدیران برجسته در دوران جنگ و یکی از مبارزان موفق و استوار در دوره ستمشاهی یاد کرده و فرمودند: ای کاش شرایط طوری پیش می آمد که از امثال شما استفاده لازم می شد تا امروز مشکلاتی که گریبانگیر کشور شده را، هیچکسی لمس نمی کرد.

معظم له افزودند: من به شدت نسبت به جریاناتی که در طول این چند سال اخیر بر کشور حاکم شده، حساس بودم و این حساسیت را در نوع مواضع و نامه ها و صحبت ها هم نشان داده ام و اتفاقی که در این چهار سال در کشور افتاد را در کمال خوشبینی به سوء مدیریت تعبیر می کنم.

ایشان فرمودند: این جمله من حالت تکرار دارد ولی به اعتقاد من مهم است که همه بدانند امروز برخی می خواهند کشور با تفکر خلافتی اداره شود.

مرجع عالیقدر با اشاره به انتخابات پیش رو، تنها راه عبور از بحران های بوجود آمده را، حضور حداکثری منتج به رای آوردن نیروهای معتقد به امام و انقلاب دانستند و فرمودند: فضای عمومی جامعه و نگاه حاکم بر آن، نشان از عدم اقبال عمومی نسبت به جریان حاکم است و امروز، بدنه حوزه و دانشگاه و فضای حاکم بر بدنه جامعه بالاتفاق نسبت به تغییر این جریان، می اندیشند و بعد از موضع گیریها، مصاحبات و گفتگوهای شجاعانه ای که اخیراً شکل گرفته، این موضوع به نحو شکل گیری افزایش داده است.

ایشان در ادامه فرمودند: دو بزرگواری که امروز در درون جریان اصلاحات مطرحند، هر دو نمادی از جریان متکی به آراء امامند و هر دو مورد اعتماد و تایید امام عزیز بوده اند و اگر زمام قوه اجرائی کشور به دست هر کدام از این دو بیافتد، یقیناً کشور به سمت و سوئی خواهد رفت که باید می رفت و همه باید تلاش کنند تا برنامه ریزی که  جریان حاکم برای اختلاف افکنی در بین نیروهای منتسب به آنها انجام داده را خنثی کنند.

معظم له در پایان افزودند: برای من موفقیت هر کدام از این دو عزیز، مایه خوشحالی و مسرت خواهد بود و با شناختی که دارم، مطمئنم با این موفقیت، اتفاقات بزرگی در جهت نیل به اهداف والای امام و انقلاب و آن چیزی که مورد رضایت مردم بزرگوار خواهد بود، به وقوع خواهد پیوست.

پیش از بیانات مرجع عالیقدر، آقای دکتر سید کاظم اکرمی و آقای شفیعی مطهر سخنانی را ایراد نمودند.