دیدار جمعی از نخبگان و فعالان سیاسی استان زنجان با مرجع عالیقدر

بسم الله الرحمن الرحیم

آیت الله العظمی بیات زنجانی
«جمعی از مدیران دولت اصلاحات، نخبگان و فعالان سیاسی استان زنجان با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی(مدظله العالی) در زنجان، با معظم له دیدار و گفتگو کردند.
در ابتدای این دیدار که عصر روز شنبه دوم شهریورماه ۱۳۹۲ برگزار شد، حضار نقطه نظرات خود را پیرامون مسائل مختلف ابراز داشته و گزارشی پیرامون انتخابات گذشته در استان ارائه کردند.
مرجع عالیقدر پس از استماع سخنان میهمانان، ضمن تقدیر و تشکر از حضور آنان، انتخابات گذشته و حضور مردم در آن عرصه را حامل “پیام خاص” و دربردارندۀ “هدفی مشخص” دانسته و فرمودند: همگان باید این پیام مهم را دریافته و خود را با آن منطبق کنند.
ایشان نوع انتخاب مردم در فرایند انتخابات گذشته را ناشی از “بلوغ و شعور سیاسی” و رشد قابل توجه مردم در طول سالهای اخیر دانسته و ابراز داشتند: مردم ثابت کردند که بر خلاف تمام پیش بینی ها و نظرسنجی ها، به شکلی کاملاً مشخص و با هدفی معین، به گفتمانی رأی دادند که به طور حتم با گفتمان حاکم در طول این سالهای اخیر متفاوت بوده است.
حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی در ادامه اظهار داشتند: موجی که توسط مردم ایجاد شده، به طور حتم بازگشت ناپذیر است و می توان تأکید کرد که بسیاری از اتفاقات تلخ گذشته تکرار ناشدنیست و باید آنها را پایان یافته دانست اگرچه امکان ندارد بتوان آنها را از ذهن پاک کرد چراکه آثار زیانبار سوء مدیریت ها، تا سالها در این کشور باقی خواهد ماند.
مرجع عالیقدر شیعه در ادامه تاکید کردند: به همین جهت باید همگان کمک کنند تا هرچه بیشتر، در جهت رفع مشکلات و نیازهای جامعه قدم های مثبت و رو به جلو برداشته شود.
معظم له در ادامه بیان داشتند: بنده معتقدم اگرچه این انتخابات به نوعی حاصل تلاش همۀ نیروهای سیاسی و اجتماعی مؤثر و دلسوز جامعه برای نجات کشور بوده است، ولی صاحب این انتخابات نه گروههای سیاسی که خود مردم اند و آنها به عنوان صاحبان اصلی این کشور و انقلاب، برای چندمین بار پیام خود را به حاکمان منتقل کرده اند که با برخی رفتارهای آنها موافق نیستند و اعتراض خود را با شکل حضور و نوع انتخابشان ابراز نموده اند.
ایشان افزودند: اگرچه ممکن است برخی جریانات سیاسی، بدون در نظر گرفتن این شکل حضور در صدد مصادرۀ رأی مردم به نفع جریان متبوع شان باشند ولی این مطلب اظهر من الشمس است که وقتی همۀ گفتمان هایی که به نوعی وضعیت موجود را توجیه می کردند در انتخابات حضور داشتند ولی مردم به گفتمانی که در صدد تغییر است رأی می دهند، این چه پیامی دارد.
ایشان در پایان برای آزادی جناب آقای مهندس موسوی و حجت الاسلام و المسلمین کروبی و سرکار خانم رهنورد دعا کرده و فرمودند: آثار و برکات این عزیزان در جامعه مشخص است و امیدواریم خداوند عالم شرایطی را بوجود آورد که جامعه بیش از گذشته بتواند از حضور این عزیزان بهره ببرد.
لازم به ذکر است در پایان این دیدار، حضار نماز جماعت مغرب و عشاء خود را به امامت حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی اقامه کردند.»