در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران: آقای خاتمی انسان وارسته‌ای است که در دامن فقیه بزرگواری چون آیت‌الله خاتمی تربیت شده ایشان خلق وخوی شهید مظلوم بهشتی را دارد و مقاوم و صبور است. ۱۳۷۹/۱۱/۲۶

تردید ندارم که خاتمی مردم را تنها نمی‌گذارد و مردم هم خاتمی را تنها نمی‌گذارند همانطور که در دوم خرداد خاتمی را تنها نگذاشتند.عضو سابق مجمع مدرسین ومحققین حوزه ‌علمیه قم گفتند: کسانی که می‌گویند دوم خرداد ارزش‌ها را از بین برد ، ارزش‌ها را تعریف کنند، آیا این دوم خرداد نبود که به مردم کرامت داد ، تحقیر را ازبین برد، نسل جدید را علاقه‌مند به اسلام روحانیت انقلاب و تدین کرد، نسل جدیدی که داشت از انقلاب و ولایت فقیه و قانون اساسی و نظام اسلام فاصله می‌گرفت، آنها را دوباره به انقلاب ونظام برگرداند.

دستگاه امین کشور را(وزارت اطلاعات) که داشت از درون متلاشی می‌شد ، بازسازی ‌کرد وعناصر ناسالم را از درون آن بیرون ریخت.

ایشان ادامه دادند: گناه دوم خرداد جز این است که به صاحبان قلم قدرت داد تا حرف بزنند و فکر واندیشه را ارتقا بخشد، البته دراین زمینه ادعا نمی‌کنیم که خطایی صورت نگرفته زیرا کدام دیکته‌ای است که خطا نداشته باشد مگر دیکته‌ای که نوشته نشده باشد.

معظم له افزودند: مگر این دوم خرداد نبود که ‌با همت مردم و پیگیری رئیس جمهور قتل‌های زنجیره‌ای را ریشه‌کن کرد.

مرجع عالیقدر با بیان این که شاید یک سلسله از ارزش‌ها تضعیف شده باشد، تصریح کردند: اما در مقابل آن یک سلسله از ارزش‌ها رشد پیدا کرده است. انسان و جوان، فهم و شعور عزیزترشده، آزادی جدی‌تر شده، حقوق شهروندان برجسته‌ترشده است.

ایشان افزودند: اگر خاتمی و دوم خرداد هیچ موفقیتی نداشت ، اما توانست فرهنگ تبعیت از قانون را به صورت جریانی عمومی درآورد.

معظم له با اشاره به کسانی که از تشکیل جبهه مقاومت اسلامی برای حفظ ارزش‌ها سخن می‌گویند، تصریح کردند: چه کسانی هستند که می‌خواهند تحت پوشش مقاومت اسلامی از ارزش‌ها دفاع کنند، کدام ارزش‌ها؟ آیا این طرز تفکر خوارج نهروان در مقابل علی‌ابن‌ابیطالب (ع) نیست که گفتند علی کافر شده است.

عضو سابق شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز ادامه دادند: اینها مخالف قانون اساسی و ولایت فقیه ودولت قانونی هستند و حرکتهای آنها ضدانقلابی است وتنها ضدانقلاب خارجی را امیدوار می‌کنند. کسانی که تز مقاومت اسلامی را می‌دهند ، خودشان را معرفی کنند و حرفهایشان را بزنند تا مردم بدانند که تعریف‌شان از مقاومت اسلامی چیست ؟ این‌ها باید بدانند که امروز دولت و رئیس جمهور، قانونی و مورد تایید رهبری است و دولت و مجلس و قوای سه‌گانه درچارچوب قانون اساسی به وظایف خود عمل می‌کنند.

ایشان افزودند: این‌ها حرف همان کسانی را نمی‌زنند که حتی در نمازجمعه تهران وزیر کشور وقت، وزیر فرهنگ وارشاداسلامی، یک روحانی مبارز و برادر شهیدی را کتک زدند ؟ آیا با این طرزتفکر می‌خواهند مقاومت اسلامی تشکیل دهند؟

معظم له با اشاره به زمان روی کارآمدن آقای خاتمی، گفتند: طراحان همین سئوال‌ها برای آقای خاتمی ۶ ماه تا یکسال ضرب‌الاجل تعیین کرده بودند ولی او نشان داد که آنها اشتباه می‌کنند ونه تنها کنار نکشید ، بلکه حرفهایش را با همه تنگناها ومشکلات پیش برد .

ایشان ادامه دادند: آقای خاتمی انسان وارسته‌ای است که در دامن فقیه بزرگواری چون آیت‌الله خاتمی تربیت شده ایشان خلق وخوی شهید مظلوم بهشتی را دارد و مقاوم و صبور است.

زمینه یاسی برای خاتمی وجود ندارد ، ایشان هماهنگی لازم را با همه قوا و رهبری دارند و از جایگاه خاص وحمایت مردم برخوردارند و نسل جوان با حضور فراوان دراین دوره از انتخابات شرکت کرده و من این دوره آقای خاتمی را رئیس جمهور می‌بینم.