دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان با مرجع عالیقدر

بسم الله الرحمن الرحیم

اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران با حضور در دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی(مدظله العالی) با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که یکشنبه شب ششم شهریور ماه برگزار شد، حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی با ذکر نام و یادی از شهیدان بزرگوار رجائی و باهنر و گرامیداشت ایام شهادت آن دو بزرگوار، آموزش و پرورش را به صورت کلی بوجود آوردنده نظام سیاسی – اجتماعی در ایران نامیده و فرمودند: وقتی به تاریخ انقلاب اسلامی نگاه می کنیم، بدون شک بخش قابل توجهی از نیروهای ارزشی و وفادار، از دل آموزش و پرورش بیرون آمده اند و همین دو شهید بزرگوار که این ایام مصادف با سالروز شهادت مظلومانه آن دو عزیز است و همینطور چهره های ماندگار دیگری در جهادهای علمی و سیاسی، متعلق به این بخش از جامعه هستند.

ایشان انجمن اسلامی معلمان را تشکلی با سابقه و ارزشمند نامیده و مواضع سیاسی این تشکل را نشانه ای از همین سابقه ارزشمند و موثر خواندند و از تک تک اعضا به دلیل ایستادگی و استقامت در برابر رخدادهای ناگوار سیاسی و اجتماعی قدردانی نمودند.

معظم له در ادامه و در پاسخ به اظهار همدردی اعضای انجمن پیرامون کسالت اخیر و نیز توصیه به کم کردن فعالیت ها و استراحت بیشتر فرمودند: وقتی در برابر توصیه پزشکان قرار گرفته و می بینم که همه آنها حرفشان در مورد کم کردن فعالیت ها یکی است، گاهی احساس تکلیف می کنم که به حرف آنها عمل کنم ولی خداوند عالم گواه است که نمی توانم در برابر رخدادهای در حال وقوع بی تفاوت بمانم چراکه در برابر دیدگانم آن چیزی که در حال آسیب دیدن است، اصل دین است و سکوت و بی تفاوتی در برابر این موضوع را خلاف شرع بیّن می دانم.

ایشان در ادامه و در پاسخ به سؤال یکی از حضار پیرامون انتخابات پیش روی مجلس، با اشاره به مؤلفه های انتخابات صحیح فرمودند: انتخابات الزاماً یک حرف یا یک شعار نیست بلکه قواعدی دارد و نمی توان به سادگی و بدون در نظر داشتن آن قواعد، پیرامون این اصل موضعگیری کرد. بدیهی است که یکی از پیش زمینه ها برای بوجود آمدن یک انتخاب سالم، فضای اجتماعی بدون دغدغه و نیز فضاسازی مناسب جهت رقابت سالم بین کاندیداهاست؛ و الّا نمی توان جمع قابل توجهی از افرادی را که قابلیت تصدی چنین امر خطیری دارند را در زندان نگهداشت و سپس از همگان خواست تا بیایند و در انتخابات شرکت کنند؛ یا اینکه رقیب را به انواع و اقسام تهمت ها آنهم از طریق رسانه های مرتزق از بیت المال متهم ساخت و از صحنۀ رقابت حذف کرد، سپس مدعی برگزاری انتخابات سالم بود. در حقیقت این موضوع، اصلاً انتخابات نیست و نام دیگری باید بر آن نهاد.

ایشان در ادامه تاکید کردند اصلی ترین کاری که برای این موضوع باید صورت گیرد، تفقد و دلجوئی از مردم است.

معظم له در پایان برای رفع مشکلات و مظالم جاری در کشور، برای آزادی همۀ زندانیان سیاسی مخصوصاً آقایان حجت الاسلام والمسلمین کروبی و مهندس میرحسین موسوی و همسران بزرگوارشان دعا فرمودند.