دیدار دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) با حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی

بسم الله الرحمن الرحیم

image

 

حجت الإسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای و اعضای سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام(ره) با حضور در دفتر مرجع حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی، با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در ابتدای این دیدار، به بیان دیدگاههای خود پرداختند و در ادامه مرجع عالیقدر ضمن تقدیر و تشکر از حضور میهمانان، با تکریم از شخصیت حجت الإسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای، به بیانات ایشان اشاره کرده و سخنان خود را با تایید لزوم پاسخگویی و مشارکت و نیز ورود مراجع تقلید در زمینه حصر خانگی آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی و خانم رهنورد و زندانیان سیاسی آغاز کرده و گفتند: حصر آن سه بزرگوار و زندانی ماندن بقیه مسئله بزرگ و اصلی ما است. اینها سرمایه انقلاب و نظام هستند و و قبل و بعد از انقلاب نقش ایشان در دوران جنگ بر کسی پوشیده نیست.
این سه نفر فوق العاده مظلوم واقع شدند و ما حداقل نباید اجازه بدهیم نام این سه نفر به فراموشی سپرده شود و تمام تلاشمان را برای خلاصی ایشان باید بکار بندیم.
ایشان همچنین افزودند: از مهمترین مطالبات مردم در انتخابات ۹۲ همین آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر از این سه بزرگوار بود اما بر خلاف خواست عمومی وضع ایشان بدتر از قبل شده است. وضع ناگوار درمانی مهندس میرحسین موسوی و عدم صدور مجوز پیگیری درمان ایشان زیر نظر پزشک معتمد خیلی نگران کننده است.
مرجع تقلید شیعه اضافه کردند: در جامعه امروز ما نه اخلاق اعتبار خود را حفظ کرده است و نه اصول و ارزشهای دینی ، همه چیز به شعار تبدیل شده است. میرحسین موسوی در طول هشت سال دفاع مقدس هم جنگ را اداره کرد و هم کشور و جامعه را و این جواب آن همه خدمات و شجاعت و فداکاری این مرد نیست. برای پاسداشت سمبل شجاعت و خدمت به میهن باید برای خلاصی این مرد بزرگ و نیز آقای کروبی تلاش کرد.
ایشان در بخش دیگری ازسخنان خود در زمینه موضوع وحدت شیعه و سنی گفت : از وحدت شیعه و سنی اکثریت ذهنشان همدلی است نه اینکه معتقدات یکی بشود، بلکه تحمل و مدارا باشد؛ باید هم شیعه و هم سنی با کلام و استدلال و دوستی و مدارا با یکدیگر روبرو شوند و این اختلاف عقیدتی در خشونت و کشتارو جدال و تفرقه بروز نکند.
استکبار برای رونق دادن به سرمایه داری شکست خورده و صنایع نظامی و فروش زرادخانه های خود آتش اختلاف مذهبی را برمی افروزند.
ایشان افزودند: مردم امروز به پیامبر اکرم (ص) و ائمه(ع) دسترسی ندارند و ما باید برای مردم تشریح کنیم که اهانت و فحاشی و هتاکی به معتقدات اهل سنت، خلاف بین و آشکار سیره نبوی و ائمه علیهم السلام است و امام علی (ع) و امام صادق (ع) ایشان را مورد بی احترامی قرار نمی دادند و ما شیعیان موظف به دنباله روی سیره بزرگان و امامان هستیم.
معظم له در ادامه افزودند : اسلام دین خشونت نیست و حتی جهاد به معنی جهد و کوشش و تلاش است. جهاد لزوما به معنای کشتار نیست و فقط در جایی که حمله و هجمه ای صورت می گیرد ما حق دفاع داریم آنهم با شرائط و مختصات تشریح شده و مناسبتهای لازم آن. همین پیش تر از یکی از علمای اهل سنت که درباره امام حسین علیه السلام تعابیر خوبی داشت تشکر کردم. مراجع و علما باید اسلام را دین رحمانیت معرفی کنن چراکه امام صادق می فرماید من از رحمانیت می گویم و امویان از خشونت می گویند.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود همچنین در خصوص ماههای حرام گفتند : ماه رجب توصیه به روزه و دعاهای خاص شده است و گروه رجبیون را جداگانه در روز قیامت فرا می خوانند. رجب ماه حرام است و ماههای حرام قبل از اسلام در زمان اعراب جاهلی هم وجود داشته و پیامبر اصل آنرا امضا فرمودند و مورد پذیرش قرار دادند. حتی پیامبر حلف الفضول را بعد از اسلام مجددا مورد تایید قرار دادند و آنرا از افتخارات خود دانستند. پس ماههای حرام را باید بهانه ای برای ترک مخاصمه و جنگ و نزاع قرار بدهیم و این سنت نبوی است و ما امروز به جد نیاز به همدلی داریم. همدلی میان حوزه و دانشگاه همدلی میان مردم و حاکمان همدلی میان جناحهای سیاسی و …
معظم له در ادامه سخنان خود در زمینه مقابله برخی جناحها با دولت نیز گفتند: امروز برخی شکست خوردگان انتخابات ۹۲ می خواهند القاء نمایند رئیس دولت به وعده هایی که داده عمل نکرده است و هر چه حصر و زندانیان تداوم داشته باشد اینرا به معنای عدم پیگیری محکم دولت به وعده هایی که در این زمینه داده است جا می اندازند. دولت باید با کمال قوت و جدیت این مسئله را دنبال کند و اجازه ندهد در میان مردم یاس و دلزدگی ایجاد شود. این جریان سیاسی می خواهد مجموعه شکستها و خرابی های ۸ سال گذشته تداوم پیدا کند تا مردم از انتخاب خود مایوس بشوند. این حجم عظیم از اختلاس و حیف و میل درامدهای نفتی در دولت قبل نگران کننده است. فشار اقتصادی کنونی محصول تحریم ها و بی تدبیری های دولت قبلی است و دولت کنونی نجیبانه سعی می کند موانع را از سر راه رشد و توسعه کشور بردارد.
لازم به ذکر است این دیدار با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی پایان یافت.