بیانات مرجع عالیقدر در دیدار اعضای جبهه مشارکت ایران اسلامی – شاخه قم

اعضای شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی – شاخه قم – پا حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی(مدظله العالی) با ایشان دیدار و گفتگو کردند.در این دیدار حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی(مدظله العالی) طی سخنان کوتاهی در جمع حضّار ضمن تبریک عید سعید غدیر خم فرمودند: تکلیفی که بر دوش شما به عنوان افراد و تشکلهای خوش فکر و دلسوز سنگینی می‌کند، کمک در جهت مراقبت از اعتقادات و پاسداری فکری از نسل جوانی است که امروز بیش از هر زمان دیگری با اوهام و خرافه پرستی مورد هجوم قرار گرفته است و با کمال تأسف بخشهایی از حاکمیت هم در این هجوم خرافی سهیم است.

ایشان در ادامه فرمودند: گاهی سخنان برخی افراد که در اخبار منتشر می‌شود انسان را به تحیّر وامی‌دارد که آیا گویندۀ این سخنان خبری از اعتقادات شیعه دارد یا خیر؟ آیا اندیشۀ اساسی غیبت و فلسفۀ حقیقی انتظار امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) در چنین فضائی در امان خواهد ماند؟ آن جوانی که این سخنان را از کسانی می‌شنود که خود را منتسب به امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) می‌کنند، چه عکس العملی باید از خود نشان دهد؟

ایشان در ادامه با مخاطب قرار دادن حضّار فرمودند: مبلغین دینی و اجتماعی و افرادی از شما که بیشتر با جوانان سروکار دارید به جوانان بگویید و بباورانید که این سخنانی که گاهی از برخی تریبونهای رسمی این کشور دربارۀ امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) مطرح می‌شود، ربطی به دین اسلام و مکتب شیعه ندارد و در دانش دینی یا نیّت گویندگان آنها باید تردید کرد. والله در این سالها و در این کشور ضرباتی بر پیکرۀ مذهب تشیع وارد شده که اگر امروز حوزه‌ها و نخبگان جامعه در برابر آنها ایستادگی نکنند، ضرر آن در آینده‌ای نه چندان دور بر پیکرۀ همۀ جوامع اسلامی وارد خواهد شد.

معظمٌ له در ادامه با بیان اینکه امروز، روزی است که باید قرائت معتبر دین را از حوزه‌های علمیه شنید نه از تریبونهای قدرتی که با حوزه‌ها و علما فاصله دارند، فرمودند: اینکه می‌گویم مراقب باشید جوانان با این حرفها نسبت به اصل دین و مکتب بد بین نشوند، همینجاست. شما بزرگواران در بینتان روحانی خوشفکر هست، استاد دانشگاه و دبیر و معلم هست. شما با نسل جوان ارتباط دارید. شما بگوئید به این نسل همانطور که ما هم فریاد می‌کشیم که این حرفها به دین و مکتب حقیقی ارتباطی ندارد و در تقابل با خواست ائمۀ معصومین و امام عصر علیهم السلام است.

مرجع عالیقدر در پایان تأکید کردند: جوانان ما اهل دقّت و مطالعه هستند و یقیناً راه درست را از نادرست تشخیص می‌دهند کمااینکه در این اتفاقات اخیر نشان دادند که از زمان خود خیلی جلوتر می‌اندیشند، ولی شما هم به عنوان فرهیختگان جامعه، باید این نسل را در رسیدن به اهداف والای خود یاری کنید.