دیدار اعضای هیات موسس اتحادیه انجمن های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با آیت الله العظمی بیات زنجانی

بسم الله الرحمن الرحیم

 اعضای هیات موسس اتحادیه انجمن اسلامی های دانشگاه آزاد اسلامی

اعضای هیات موسس اتحادیه انجمن اسلامی‌های دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی(مدظله العالی) با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
مرجع عالیقدر در ابتدای این دیدار که صبح روز سه شنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۴ انجام شد، پس از استماع سخنان دو تن از حضار، با اشاره به شرایط کشور در ۸ ساله دولت‌های نهم و دهم اظهار داشتند: در این ۸ سال وقفه‌ای در تاریخ انقلاب ایجاد و با نوعی رکود فکری، مدیریتی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و علمی روبرو شدیم.
معظم له افزودند: هنوز که هنوز است عامه مردم نمی‌دانند در آن دوره چه ضربه‌هایی به کشورمان خصوصاً درعرصه‌های علمی وارد شد.
ایشان با اشاره به انحلال سازمان مدیرت و برنامه ریزی کشور در دورۀ تصدی دولت گذشته گفتند: وقتی در این کشور مغز برنامه‌ریزی با یک نشست به هوا می‌رود، یعنی اینکه ما در این کشور نیاز به برنامه‌ریزی نداشتیم.
معظم له خاطرنشان کردند: در آن هشت سال هتک حرمت‌ها و بداخلاقی‌ها به عنوان ارزش ترویج شد و در چنین شرایطی به راحتی با آبروی افراد بازی می‌شود که خدا را شکر می‌کنیم که پس از آن ۸ سال، جامعه ما دوباره جان گرفت وبه همین دلیل هنوز در آغاز راه هستیم.

003

حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آن هشت سال این بود که ایران به سمت انزوا پیش می‌رفت گفتند: البته ما از انزوایی که براساس رسیدن به هدفمان باشد نمی‌ترسیم، اما اگر انزوا مثل آن ۸ سال به خاطر ندانم کاری و روی کار آمدن افراد خاص باشد لطماتی را به کشور وارد می‌کند؛ در این شرایط نمی‌گویند ما قهرمانیم بلکه می‌گویند عاجز و ناتوانیم.
ایشان با بیان اینکه دانشگاه‌ها و دانشجویان باید کشور را به سمت پیشرفت علمی سوق دهند، گفتند: تعامل با جامعه و دنیا همراه با اصل محبت همراه با عقلانیت امکانپذیر خواهد بود.
معظم له در پایان سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری گفتند: در انتخابات مجلس دهم باید شرایطی فراهم شود تا یک قوه مقننه متناسب با مردم روی کار بیاید.