پیام حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی در پی توافق هسته ای اخیر

در پی توافق هسته ای صورت گرفته، مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی مدظله العالی پیامی صادر فرمودند که مشروح آن به شرح زیر است:

———————————

بسم الله الرّحمن الرّحیم

“یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ”

اى کسانى که ایمان آورده‏‌اید، اگر خدا را یارى کنید یاریتان می‌‏کند و گام‌هایتان را استوار می‌‏دارد – سورۀ مبارکۀ محمد آیۀ۷

ضمن سپاس از تلاش‌های بی شائبۀ اعضای محترم گروه مذاکره کنندۀ هسته‌ای به‌ویژه وزیر پرتلاش امور خارجه، اینجانب پیشرفت چشمگیر ایجاد شده در پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اجزاء و حلقات اصلی و اساسی ارتباطات بین المللی این کشور را به‌عنوان یکی از وعده‌های رئیس جمهور محترم، به فال نیک گرفته و تبریک می‌گویم. بی‌تردید این پیشرفت حاصل شده، نهال نوپایی است که ارزان به دست نیامده است و دولت محترم باید آن را همان‌گونه که با تدبیر و توکل به این مرحله رسانده، با همان شکل، از بلیه‌ها و کینه‌توزی‌های داخلی و خارجی محفوظ بدارد، و قطعاً دعای مردم شریف ایران همانند همۀ زمان‌های سخت و دشوار، همراه دولت شریف خواهد بود.
با این وصف به دست‌اندرکاران و به‌ویژه مسئولان سیاست داخلی یادآور می‌شوم حکومتی که با تمام اقشار فکری و عقیدتی درون مرزهای خودش آشتی کرده باشد، مذاکره و آشتی او با دنیا و کشورهای دیگر نیز نحیف، شکننده و بی‌دوام نخواهد بود. از همین روی حاکمیت ما می‌بایست همان‌گونه که به دنبال باز کردن درهای آشتی با کشورهای جهان است، با عوامل تهدید در گشوده شدن و گشوده ماندن درهای آشتی با اهالی سیاست و فرهنگ کشور خود برخورد قاطع نماید. دولت باید مراقبت و مدیریت کند تا مبادا فضای توافق با بیگانگان، منجر به درشتی و سخت‌گیری در داخل شود.
در این روزهای پایانی ماه مغفرت و رحمت، دعا می‌کنم که خداوند سبحان دولت ما را موفق بدارد که بتواند در پیگیری مدبرانۀ وعده‌هایش در سیاست خارجی موفق بوده و در ادامه  برخی حقوق معطل مانده سیاسی و اجتماعی شهروندان، از جمله حصر، حبس و امثال آن را در داخل نیز استیفا نماید.

والله المستعان و هو ولی التوفیق
قم المقدسه
اسدالله بیات زنجانی
۲۶ تیر ماه ١٣٩۴
سی ام رمضان المبارک ۱۴۳۶