دیدار جمعی از ایثارگران و جانبازان معظم هشت سال دفاع مقدس با حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

photo_2017-08-04_05-45-48

جمعی از ایثارگران و جانبازان معظم هشت سال دفاع مقدس، همزمان با سالروز میلاد مسعود ثامن الحجج حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع) با حضور در دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی، با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
در ابتدای این دیدار که روز جمعه سیزدهم مردادماه ۱۳۹۶ انجام شد، حضار به ارائه نظرات و دیدگاه‌های خود پیرامون وضعیت کشور پرداخته و حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی پس از استماع سخنان میهمانان، بیانان خود را با تبریک ایام ولادت حضرت امام رضا(ع) آغاز و با اشاره به حرکت اصلاحی در طول تاریخ گفتند: اگر راهی غیر از اصلاحات را پیش گیریم، از کشور و زحماتی که امثال شما عزیزان برای این کشور کشیده‌اید چیزی باقی نخواهد ماند.
ایشان با اشاره به فاصله گرفتن نسل جوان از مفاهیم دینی که در سؤال یکی از میهمانان بدان اشاره شده بود، عدم صداقت در رفتار متولیان امور را یکی از مهمترین عوامل برای این اتفاق برشمرده و گفتند: وقتی مردم بین گفتار و عمل بنده طلبه تطابق نمی‌بینند؛ وقتی تکلیف و توقع از امثال بنده این است در برابر مفاسد و ظلم‌هائی که می‌شود فریاد بزنم، اما به تکلیف الهی‌مان عمل نمی‌کنیم، طبیعی است که از اصل دین گریزان خواهند شد، چراکه در عصر غیبت دسترسی به امام معصوم(عج) لااقل برای همگان مقدور نیست و مردم آنچه که از بنده سر می‌زند را اصل دین قلمداد می کنند.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حصر اشاره کرده و تصریح کردند: بنده شهادت می‌دهم که مهندس موسوی آن روزی که وارد صحنه شد، نگرانی‌اش از دست رفتن ارزش‌های اسلامی و پایمال شدن زحماتی بود که برای انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی کشیده شده و الحق که نگرانی‌اش درست و به جا بود. من شهادت می‌دهم که او و برادر گرانقدرم حجت الاسلام والمسلمین کروبی که این روزها بر تخت بیمارستان، آثار این حصر چندین ساله را تحمل می‌کند، با وجود همه این مظالمی که بر آنها رفته است، نسبت به اسلام و انقلاب و کشور، از بسیاری از مدعیان ثابت قدم‌تر و متعهدترند.
ایشان افزودند: شما ببینید که این سه بزرگوار محصور، با وجود تحمل این همه فشار که اگر ذره‌ای از آن به خیلی‌ها وارد می‌شد اصل اسلام را انکار می‌کردند، هنوز هنگامی که انتخاباتی پیش می‌آید از همگان برای مشارکت دعوت می‌کنند و خودشان در راه اصلاح قدم برمی‌دارند. من اینطور تعبیر می‌کنم که فرق این عزیزان نسبت به اصل انقلاب و کشور با خیلی از افرادی که این روزها با زندان و حبس و حصر دیگران ارتزاق می‌کنند، فرق مادر و نامادری است.
حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی تأکید کردند: بحث امروز ما صرفا بحث سیاسی نیست که از آن جهت هم می‌شود تحلیل کرد بلکه امروز بحث اخلاق و انسانیت است. همگان باید بدانند که دنبال کردن بحث حصر بیش از تمام خواص سیاسی که برای کشور دارد، یک موضوع اخلاقی و انسانی است و به همین جهت باید همه دنبال حل این قضیه باشند.
ایشان با اشاره به سخنان سال قبل خود مبنی بر اینکه رفع حصر باید به یک مطالبه ملی بدل شود گفتند: در جریان انتخابات ریاست جمهوری، همگان شاهد بودند که این شعار در همه نقاط کشور و توسط همه جوانان و زنان و مردان فریاد زده شد. امروز هم این را عرض می‌کنم هر کسی که به دنبال وفاق و همدلی در کشور است، باید برای رفع این مشکل تلاش کند.
حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی در پایان فرمایشات خود گفتند: من دعا می کنم که ان شاالله ملاقات بعدی ما، روزی باشد که آقای مهندس موسوی، خانم زهرا رهنورد و حجت الاسلام والمسلمین کروبی را در کنار شما ببینیم تا شیرینی و حلاوت وفاق ملی و در کنار هم بودن را تجربه کنیم.

photo_2017-08-04_05-45-51