آفتاب نیوز: موجی که مردم ایجاد کردند، بازگشت‌ناپذیر است

در ابتدای این دیدار که عصر روز شنبه دوم شهریورماه ۱۳۹۲ برگزار شد، حضار نقطه نظرات خود را پیرامون مسائل مختلف ابراز داشته و گزارشی پیرامون انتخابات گذشته در استان ارائه کردند.

این مرجع تقلید، پس از استماع سخنان میهمانان، ضمن تقدیر و تشکر از حضور آنان، انتخابات گذشته و حضور مردم در آن عرصه را حامل “پیام خاص” و دربردارندۀ “هدفی مشخص” دانست و افزود: همگان باید این پیام مهم را دریافته و خود را با آن منطبق کنند.

وی نوع انتخاب مردم در فرایند انتخابات گذشته را ناشی از “بلوغ و شعور سیاسی” و رشد قابل توجه مردم در طول سالهای اخیر دانست و اظهار داشت: مردم ثابت کردند که بر خلاف تمام پیش بینی‌ها و نظرسنجی‌ها، به شکلی کاملاً مشخص و با هدفی معین، به گفتمانی رأی دادند که به طور حتم با گفتمان حاکم در طول این سالهای اخیر متفاوت بوده است.

آیت الله بیات زنجانی در ادامه گفت: موجی که توسط مردم ایجاد شده، به طور حتم بازگشت ناپذیر است و می توان تأکید کرد که بسیاری از اتفاقات تلخ گذشته تکرار ناشدنیست و باید آنها را پایان یافته دانست اگرچه امکان ندارد بتوان آنها را از ذهن پاک کرد چراکه آثار زیانبار سوء مدیریت ها، تا سالها در این کشور باقی خواهد ماند.

وی تاکید کرد: به همین جهت باید همگان کمک کنند تا هرچه بیشتر، در جهت رفع مشکلات و نیازهای جامعه قدم های مثبت و رو به جلو برداشته شود.

آیت الله بیات زنجانی یادآور شد: بنده معتقدم اگرچه این انتخابات به نوعی حاصل تلاش همۀ نیروهای سیاسی و اجتماعی مؤثر و دلسوز جامعه برای نجات کشور بوده است، ولی صاحب این انتخابات نه گروههای سیاسی که خود مردم اند و آنها به عنوان صاحبان اصلی این کشور و انقلاب، برای چندمین بار پیام خود را به حاکمان منتقل کرده‌اند که با برخی رفتارهای آنها موافق نیستند و اعتراض خود را با شکل حضور و نوع انتخابشان ابراز نموده‌اند.

وی افزود: اگرچه ممکن است برخی جریانات سیاسی، بدون در نظر گرفتن این شکل حضور در صدد مصادرۀ رأی مردم به نفع جریان متبوع شان باشند ولی این مطلب اظهر من الشمس است که وقتی همۀ گفتمان‌هایی که به نوعی وضعیت موجود را توجیه می کردند در انتخابات حضور داشتند ولی مردم به گفتمانی که در صدد تغییر است رأی می دهند، این چه پیامی دارد.

به گزارش امید؛ این مرجع تقلید در پایان با اشاره به خدمات آقایان موسوی و  کروبی و  خانم رهنورد، خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند عالم شرایطی را بوجود آورد که جامعه بیش از گذشته بتواند از حضور این عزیزان بهره ببرد.

—————————-

لینک خبر