سئوال: با سلام اینجانب برای سال تحصیلی جدید حوزه ثبت نام نموده ام(در اصفهان)؛ امروز به خاطر داشتن پرونده سیاسی عذر ما را خواسته البته مستقیم این کار را نکرده جوری فهماندند که انصراف دهم. سال گذشته یکی از رفقای ما در مدرسه میرزا حسین اصفهان پایه اول استاد ایشان در درس احکام گفته بود که جلسه آینده هر کس رساله مرجع خودش را بیاورد و ایشان مقلّد ایه الله منتظری ره بودند و استاد تا رساله ایشان را دیده بود، رفیق ما را از کلاس اخراج کرده بود؛ آیا شما از این امر رضایت دارید؟ آیا تقلید کردن از آیه الله منتظری جرم یا گناه است؟ نظر شما راجع به اینگونه امور که هم در حوزه و هم در دانشگاه اتفاق می افتد چیست؟

سوال

پاسخ: با سلام و تحیت؛ با کمال تأسف، این نوع تنگ‌نظریها، هم در دانشگاه‌ها و هم در حوزه، بطور مکرر رخ می دهد، که هم خلاف اخلاق است و هم خلاف شرع مبین و یقیناً گناه کبیره می باشد.
خدای ناکرده اگر این نوع رفتارها دوام یابد، نه تنها حوزه ها و دانشگاه های کشور، بلکه خود کشور و انقلاب را از بین خواهد برد و مردم را به حکومت دینی و اسلامی، بدبین خواهد کرد و مردم را از حق مشروع خود، محروم خواهد ساخت.
بنده این نوع اعمال را بر خلاف قانون و شرع می دانم و مرحوم آیت‌الله منتظری رضوان الله تعالی علیه را از علمای برجسته دنیای اسلام و از مفاخر دنیای اسلام و شیعه می دانم.0
adminfaq 10 سال 0 Answers 382 views 0