با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مرجع عالیقدر جهان تشیع جناب آقای آیت الله العظمی بیات زنچانی همانطور که مستاحضر هستید امروز ملت ایران در هجمه شدید تهاجمات فرهنگی غرب و استکبار جهانی قرار دارد و در تیر راس این موضع جوانان این مرز و بوم قرار دارند. تنها راه خنثی کردن این تهاجمات، مقابله فرهنگی است و باید جوانان به مرز و بوم خود احساس تعلق داشته باشند و با هویت ایرانی و اسلامی خود آشنا باشند. متاسفانه امروز به دلیل کوتاهی مسئولان در آشنایی جوانان با هویت اسلامی و ایرانی خود، جوانان ما بی هویت می شوند و بی هویت شدن باعث آسیب پذیر شدن ما در مقابل غرب خواهد شد و آن بلایی که دولت استعمارگر انگلیس سال ها پیش بر سر ملت هندوستان آورد و هویت را ازآنان گرفت و سال ها بر آنان سلطه کرد، بر سر کشور عزیزمان ایران نیز خواهد آمد. درهمین راستا نیز مقام معظم رهبری بارها و بارها در این زمینه ایراداتی عرض کرده اند که این جمله در مورخ ۱۹ تیر سال ۱۳۸۳ قسمتی از سخنان حکمیانه رهبر انقلاب در همین زمینه است :

سوال

با سلام و تحیت؛ شکی نیست که مصارف وجوهات مربوط به جایی است که مورد رضایت خداوند، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)باشد.
قطعا اگر در جایی امت اسلام برای تقویت بنیانهای فرهنگی به پشتوانه های مالی نیاز پیدا کند، بدون شک می توان در این راه از وجوهات شرعی استفاده کرد.
بدیهی است هر فردی که حظّی از غیرت اسلامی برده باشد مثل سائل محترم می اندیشد، ولی نباید از این نکته غافل بود که امروز کشورمان در شرایطی است که به منابع اقتصادی، مالی، رسانه ای و انسانی در حد کلان دسترسی دارد؛ وظیفه ابتدائاً بر دوش آنانی است که متصدی این امورند و در درجه اول باید از آنان خواست که این منابع را تامین کنند.
با این وجود اگر نقصانی بود و منبع دیگری برای هزینه ها وجود نداشت می توان از وجوهات استفاده کرد.


0
adminfaq 9 سال 0 Answers 356 views 0