سه شنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه » آخرین اخبار » دیدار دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) با حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی

دیدار دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) با حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی

بسم الله الرحمن الرحیم

image

 

حجت الإسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای و اعضای سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام(ره) با حضور در دفتر مرجع حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی، با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در ابتدای این دیدار، به بیان دیدگاههای خود پرداختند و در ادامه مرجع عالیقدر ضمن تقدیر و تشکر از حضور میهمانان، با تکریم از شخصیت حجت الإسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای، به بیانات ایشان اشاره کرده و سخنان خود را با تایید لزوم پاسخگویی و مشارکت و نیز ورود مراجع تقلید در زمینه حصر خانگی آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی و خانم رهنورد و زندانیان سیاسی آغاز کرده و گفتند: حصر آن سه بزرگوار و زندانی ماندن بقیه مسئله بزرگ و اصلی ما است. اینها سرمایه انقلاب و نظام هستند و و قبل و بعد از انقلاب نقش ایشان در دوران جنگ بر کسی پوشیده نیست.
این سه نفر فوق العاده مظلوم واقع شدند و ما حداقل نباید اجازه بدهیم نام این سه نفر به فراموشی سپرده شود و تمام تلاشمان را برای خلاصی ایشان باید بکار بندیم.
ایشان همچنین افزودند: از مهمترین مطالبات مردم در انتخابات ۹۲ همین آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر از این سه بزرگوار بود اما بر خلاف خواست عمومی وضع ایشان بدتر از قبل شده است. وضع ناگوار درمانی مهندس میرحسین موسوی و عدم صدور مجوز پیگیری درمان ایشان زیر نظر پزشک معتمد خیلی نگران کننده است.
مرجع تقلید شیعه اضافه کردند: در جامعه امروز ما نه اخلاق اعتبار خود را حفظ کرده است و نه اصول و ارزشهای دینی ، همه چیز به شعار تبدیل شده است. میرحسین موسوی در طول هشت سال دفاع مقدس هم جنگ را اداره کرد و هم کشور و جامعه را و این جواب آن همه خدمات و شجاعت و فداکاری این مرد نیست. برای پاسداشت سمبل شجاعت و خدمت به میهن باید برای خلاصی این مرد بزرگ و نیز آقای کروبی تلاش کرد.
ایشان در بخش دیگری ازسخنان خود در زمینه موضوع وحدت شیعه و سنی گفت : از وحدت شیعه و سنی اکثریت ذهنشان همدلی است نه اینکه معتقدات یکی بشود، بلکه تحمل و مدارا باشد؛ باید هم شیعه و هم سنی با کلام و استدلال و دوستی و مدارا با یکدیگر روبرو شوند و این اختلاف عقیدتی در خشونت و کشتارو جدال و تفرقه بروز نکند.
استکبار برای رونق دادن به سرمایه داری شکست خورده و صنایع نظامی و فروش زرادخانه های خود آتش اختلاف مذهبی را برمی افروزند.
ایشان افزودند: مردم امروز به پیامبر اکرم (ص) و ائمه(ع) دسترسی ندارند و ما باید برای مردم تشریح کنیم که اهانت و فحاشی و هتاکی به معتقدات اهل سنت، خلاف بین و آشکار سیره نبوی و ائمه علیهم السلام است و امام علی (ع) و امام صادق (ع) ایشان را مورد بی احترامی قرار نمی دادند و ما شیعیان موظف به دنباله روی سیره بزرگان و امامان هستیم.
معظم له در ادامه افزودند : اسلام دین خشونت نیست و حتی جهاد به معنی جهد و کوشش و تلاش است. جهاد لزوما به معنای کشتار نیست و فقط در جایی که حمله و هجمه ای صورت می گیرد ما حق دفاع داریم آنهم با شرائط و مختصات تشریح شده و مناسبتهای لازم آن. همین پیش تر از یکی از علمای اهل سنت که درباره امام حسین علیه السلام تعابیر خوبی داشت تشکر کردم. مراجع و علما باید اسلام را دین رحمانیت معرفی کنن چراکه امام صادق می فرماید من از رحمانیت می گویم و امویان از خشونت می گویند.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود همچنین در خصوص ماههای حرام گفتند : ماه رجب توصیه به روزه و دعاهای خاص شده است و گروه رجبیون را جداگانه در روز قیامت فرا می خوانند. رجب ماه حرام است و ماههای حرام قبل از اسلام در زمان اعراب جاهلی هم وجود داشته و پیامبر اصل آنرا امضا فرمودند و مورد پذیرش قرار دادند. حتی پیامبر حلف الفضول را بعد از اسلام مجددا مورد تایید قرار دادند و آنرا از افتخارات خود دانستند. پس ماههای حرام را باید بهانه ای برای ترک مخاصمه و جنگ و نزاع قرار بدهیم و این سنت نبوی است و ما امروز به جد نیاز به همدلی داریم. همدلی میان حوزه و دانشگاه همدلی میان مردم و حاکمان همدلی میان جناحهای سیاسی و …
معظم له در ادامه سخنان خود در زمینه مقابله برخی جناحها با دولت نیز گفتند: امروز برخی شکست خوردگان انتخابات ۹۲ می خواهند القاء نمایند رئیس دولت به وعده هایی که داده عمل نکرده است و هر چه حصر و زندانیان تداوم داشته باشد اینرا به معنای عدم پیگیری محکم دولت به وعده هایی که در این زمینه داده است جا می اندازند. دولت باید با کمال قوت و جدیت این مسئله را دنبال کند و اجازه ندهد در میان مردم یاس و دلزدگی ایجاد شود. این جریان سیاسی می خواهد مجموعه شکستها و خرابی های ۸ سال گذشته تداوم پیدا کند تا مردم از انتخاب خود مایوس بشوند. این حجم عظیم از اختلاس و حیف و میل درامدهای نفتی در دولت قبل نگران کننده است. فشار اقتصادی کنونی محصول تحریم ها و بی تدبیری های دولت قبلی است و دولت کنونی نجیبانه سعی می کند موانع را از سر راه رشد و توسعه کشور بردارد.
لازم به ذکر است این دیدار با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی پایان یافت.